Ako vytvoriť USB / DVD inštaláciu s windows 10

Windows 10 je nový typ systému Windows pre počítače od firmy Microsoft. Firma Microsoft ho spustila ako inováciu pre staršie typy systémov Windows, ale aj ako nový inštalačný súbor iso. Tento nový systém Windows 10 Vás prekvapí od samotného nastavenia, až po samotnú rýchlosť systému, cez problémy, ktoré so sebou prináša. Táto časť vznikla práve kvôli problémom s Windows 10 a pomôže Vám nastaviť, zrýchliť alebo upraviť jednotlivé veci tak, aby bol Windows ideálne nastavený na využívanie na Vašom pc, notebooku a mobilných zariadeniach s týmto systémom.

Ako vytvoriť USB / DVD inštaláciu s windows 10

Na vytvorenie čistej inštalácie Windows 10 potrebujeme prázdny USB kľúč vo veľkosti minimálne 4GB. Ak je USB kľúč nový, odporúčame ho pred tým sformátovať, aby ste sa nemuseli vrátiť na začiatok, ak by zápis na USB kľúč zlyhal.

USB kľúč windows 10

Po stiahnutí je potrebné tento súbor spustiť. Najskôr zbadáte hlásenie všetko potrebné pre Vás pripravujeme, tak je nutné zadať súhlas s licenčnými podmienkami. Po kliknutí na Prijať máte dve možnosti:
1/ Inovovať tento počítač.
2/ Vytvoriť inštalačné médium pre iný počítač.Inovácia pre tento počítač funguje tak, že aktualizuje Windows 10 vo Vašom pc na najnovšiu verziu. To však nemusí vyriešiť Vaše problémy s týmto systémom a preto odporúčame čistú inštaláciu.
Preto použite 2/ Vytvoriť inštalačné médium pre iný počítač.Systém si sám vyberie jazyk, vydanie a architektúru, teda či systém je 64bit alebo 32bit (ak to robíte v počítači ktorý chcete preinštalovať je to bezproblémovo). Ak médium na inštaláciu Windows 10 vytvárate v inom pc alebo notebooku, myslite na to, že ak máte novší počítač alebo notebook a minimálne 4GB RAM odporúčame 64bit verziu, ak máte starší pc alebo menej ako 4GB RAM používajte 32bit. Pri situácií, keď Vám Váš notebook nevezme inštaláciu 32bit windowsu, vyskúšajte 64bit systém (pri starších počítačoch alebo notebookoch sa to stáva).USB kľúč majte pripravený v počítači. Pokračujte stlačením tlačidla ďalej, vyberte si USB kľúč, kliknite znova na ďalej, uistite sa že označil správne USB. Pokračujte stlačením tlačitka ďalej. Program si stiahne z internetu potrebné súbory na inštaláciu Windows 10 a automaticky vytvorí inštalačné médium.

CD / DVD inštalácia s windows 10

Postupujte rovnako ako je to pri vytváraní inštalátora na USB kľúč. Zadáte však vytvoriť ISO súbor, ktorý si môžete napáliť neskôr. Pokračovaním tlačítka ďalej si vyberiete kde sa má ISO súbor uložiť.

Napálenie ISO súboru s Inštaláciou Windows 10 na DVD

Po stiahnutí a vytvorení súboru uvidíte Napálenie ISO súboru na DVD disk:
Potrebujeme klasické čisté DVD médium pre napaľovanie. Vložte ho do napaĺovačky. Kliknite na Otvoriť napaľovačku DVD diskov zobrazí sa vám napaľovačka diskov, kliknete na tlačitko napáliť. V závislosti od rýchlosti napaľovačky Vám vypáli funkčnú DVD inštaláciu Windows 10

 STIAHNUŤ Stiahnuť nástroj Microsoft

 STIAHNUŤ Rufus – bezplatný nástroj, pomocou ktorého môžete na účely následnej inštalácie operačného systému vytvoriť zavádzací USB flash disk.

zdroj: YouTube / Autor: Patrik Bolješík

Stiahnuť nástroj Microsoft
Rufus Vytvorte bootovací USB kľúč rýchlo a jednoducho